Kakavanın Gökkuşağı Rengi Bursa Ekibi Edirneyi edirnellileri costurdu

 

kakava

Bir edirneli olarak kakava şenliklerini takip eden biri olarak bu yıl ki kakava şenliklerindeki eksikliklerimizi görerek  bunlardan da ders çıkararak  nasıl daha  iyi festivaller yapılabileceğini sorularını aramalıyız  bu yı Kakava Şenlikleri için  inanılmaz bir talep ve yoğunlukla karşılaşan edirne esnafının  doğru söylemek gerekirse biraz zorlandığını ve bocaladığını gördüm bir süredir görmek istediği yoğunluğa şahit olduk  son 2 günden beri.Ancak  birkaç konuda birkaç soruyu kendimize sormak durumundayız ?

Edirne son zamanlarda görmek istediği fakat duraksayıp bocaladığı  bir organizasyona ev sahipliğini yaptı. Gelen misafir her daim başımızın tacıdır.Ancak bu kadar kalabalık bir organizasyona ev sahipliği  yapabileceği  konaklama yerleri  yeterli mi buna bağlamda hizmet sektöründe  yeme içme  sektöründe  faaliyet gösterebilecek misafirlerini  daha iyi ağırlıyabilecek kapasiteye sahip tesislere ihtiyacı var mı ?

 

Gelen misafirlerin özellikle uzak mesafedeki hotellerden şehir merkezine  ulaşımının  daha kolay entegre edilmesi için daha fazla neler yapılmalı ? sorular soruları kovalarken sanırım biz bu sorunlar içinde biraz boğuşacağız

 

Ancak  bu soruları  kendi içimizde  kökünden çözmemiz gerekiyor.bence bu sorular çoğaltılıp cevapları bir daha ki organizasyon olan 656. Tarihi Kırkpınar Güreşlerine kadar çözümlenmesi gerekiyor.Edirne esnafı  misafirlerimizi daha iyi nasıl ağırlamalıyız diye düşünmeliler .

BER_8211.JPG

Cuma akşamı kırkpınar er meydanına misafirlerimi karşılamaya ve eğlencenin başlangıcına gitmek istiyorum Edirneye bir çok ilden bir çok grup geldi .Otapark olarak kullanılan alan gelen misafirlerin otobüsleriyle doluydu Tahminen 500-1000 arası otobüs şehirimize kakava için gelmişti. Bundan 20 gün önce Hürriyet Gazetesinin yazarlarının Edirneyi keşfet projesi doğrultusunda şehirimize geldiğini hatırlatalım.Bu kadar büyük bir talebin   etkisininde olduğunu düşünüyorum ancak birgrupvardı ki 5 mayıs akşamı saraçlardan zindan altına doğru inen bu yolda Edirnelileri kendinden geçirip mest etti.Bursadan gelen misafirleriyle muhteşem bir eğlenceye tanıklık eden edirne gerçekten belkide unutulmaz anlara tanıklık  etti.

Kakava için bursadan gelen gökkuşağın yedi rengini anımsatan elbiseleriyle fark yaratan BURSA EKİBİ  Zindanaltı meyhanesinde unutulamayacak bir eğlencenin ev sahibiydi.Kendi getirdikleri enstrümanları ile şarkılar söyleyip coşup coşturan  grup edirneyi tek kelimeyle coşturdu..Üstelik elbiseleri bile bu organizasyon için özel dikilmiş yada alınmıştı.Pembe mi istersiniz yoksa kırmızı mı yoksa parlement mavisi mi rengin önemi yoktu aslında elbiseleri ve dansları ile edirnemize bir gecede olsa renk katmışlardı.Cidden bursadan kalkıp onca yolu bu organizasyon için aşan bursa grubunu kutluyorum

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s