Genel

Canakkalede muhtesem bir festival

ÇKALE

Çanakkalede bugünlerde farklı bir heyecana sahne oluyor.2016-2017 Sanat sezonun sona ermesi ve tatile girmesinden itibaren 03-09 temmuz 2017 tarihlerinde 1.korolar festivali müzik severler tarafından ilgi ile izleniyor.

Türkiyede yer alan seçkin koroların yer aldığı bu güzel festival türk müziği açısından örnek teşkil ediyor.Değerli koroların birbirinden değerli ve seçkin solistleri aynı plartformda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor

Bir yelpaze oluşturan bu festival geleceğin solistlerini tanıma fırsatı sunuyor müzik severlere ciddi katılımın gözlemlendiği festivalde müzik severler hem müzik dinliyor hemde keyif alıyor.

Ne mutlu ki Türk müziği var güzel coğrafyanın birleştirici gücü müzik sayesinde korolar aynı sahneyi kardeşçe dostça paylaşıyor emeği ve yüreği müzik için atan bu festival organizasyonunu sağlayan komite müzik çevrelerinden tam not aldı.

11 İLİMİZDEN 28 FARKLI KORO MÜZİK ADINA MOZAİK OLUŞTURUYOR

Türkiyenin  11farklı ilinde yer alan birbirinden saygın 28 koro aynı festivalde bu büyük organizasyonunda yer almanın haklı gururunu yaşayarak Çanakkaleli ve çevre illerden gelen müzik severlere unutulmaz anlar yaşatıyor.

 

BAYRAKLI BELEDİYESİ TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞUNDAN BÜYÜLEYEN SAHNE 

Festivale izmir  tireden  katılan  Şef Dr Halil Altınköprü yönetimindeki bayraklı Belediyesi tsm topluluğu festivalin 2. gününde sergilediği olağanüstü başarısını sahnesinde seyircilerle bütünleşerek  2017-2018 sanat sezonu öncesi en büyük sınavını vererek başarılı sahnesi ile izleyenlerden tam not aldı.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s